Pingviinid

Käisime täna natuke turistimas ja raha raiskamas, nimelt siis pingviini saarel. Kahjuks valisime väga halva ilma, vihma tibutas ja tuul oli külm, seega polnud see just eriti nauditav. See on Perthist umbes 60 km kaugusel Rockingham’is ning sealt tuleb praamile minna, mis sõidab saarele kõigest 5 minutit. Praamisõit ise on 12 dollarit nägu, kuid võtsime sellise paketi, mis sisaldas pingviinide söötmist(see tähendas kahjuks ainult vaatamist),45 minutit klaaspõhjaga praamiga sõitmist saare ümbruses ning selle hinna sees oli ka juba selle praami hind, mis sinna saarele viis, niisiis ühe inimese kohta tuli natuke üle 36 dollari. Ei seal ei jaluta pingviinid niisama rõõmsalt ringi nagu saare nimi eeldab, vähemalt mitte päeval. Saarele tulevad nad öösiti ning kui on talv(ehk hetkel on talv siin kohe kohe tulemas), siis pidavat nad seal koguaeg olema. Kohale jõudes oli pingem tunne nagu oleks sattunud kajaka saarele. Linde oli metsikult palju, nad röögivad ning loomulikult lendab taevast pidevalt miine, seega sai ka Rolandi seljakott õnneliku valge läraka ohvriks.

Image

ImageSaar pole ise eriti suur, kõndimiseks on seal umbes 2 km teid, loodus on ilus ja rahulik(välja arvatud kajakate kisa). Kujutan ette, et ilusa päikesepaistelise ilmaga on see kõik tunduvalt nauditavam.

ImageImageImageImageImage Umbes kana suurused minipingviinid, kõige pisem pingviiniliik. Need keda meile näidati on loodusest nö päästetud. Väikesed ja armsad ning hauguvad nagu koerad.

ImageImage11.15 algas meie 45 minutiline praamisõit, tänu ilmale loksutas päris korralikult. Praami põhjast ei saanud me midagi põnevat näha, kuid praami ligidal tiirutasid mõned delfiinid(keda meil ei õnnestunud kahjuks pildistada) ning rannas magasid paksud ja laisad merilõvid.

Lähemale praam ei saanud sõita ning kaldale minek ei olnud ette nähtud, kuid see suur kogu maas on magav merilõvi.

Image

ImageImageSaarel leidus ka muud põnevat. Nägime suuri ämblike võrke, mis olid igasugust sodi täis, kuid esmapilgul ei näinud ämblikku kuskil. Kuid tegelikult see suur sodi oligi ise ämblik. Vist seni kõige suurem, mis me näinud oleme.

ImageImageNing rohkem seal tänu ilmale suurt teha polnudki. Sõidsime Rockinghamis veel natuke ringi, lõunatasime ning nüüd oleme kodus.

Järgmise korrani

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s