Auto otsingul 2

R: Oleksin tahtnud seda postitust alustada lausega: “Kui autot esimest korda vaatama läksime, oli hind kuulutuses 2300$, aga me tingisime selle 500$ peale alla”. Jutt käib sellest samast Iisraeli paari autost, mida eelmises postituses mainisime. Pärast vaatamas käimist jäi see auto ikkagi meile kummitama. Päris täpselt ei tea, kas selle pärast, et surfilaua kaasa oleks saanud, või mis põhjusel. Meie kirjavahetus kestis nendega 23. Novembrist tänaseni. Saatsin neile igasuguseid põhjendusi ja kalkulatsioone, miks nad peaksid oma autot meile odavamalt müüma. Lõpuks jõudsime kokkuleppele, et saame täna kokku ja müüvad auto 600$-ga meile ära, sest nad peavad juba homme kodumaale tagasi lendama ja keegi teine pole ka ära võtnud kes on vaatamas käinud. Kui aga kohale jõudsime, ootasid nad meid kurbade nägudega ja ütlesid, et sorry guys, auto ütles just üles kui nad töö juurest linna sõitsid. Et nad on ka samas olukorras olnud, mis meie, ja ei taha meile vigast autot müüa. Aga see-eest saime neilt tasuta matkavarustust tulevasse autosse.

Farmitööga on praegu suht kitsas. Rääkisin 4 hosteliga Perthi lähedal(paarisaja km kaugusel), kus majutatakse seljakotirändureid, kes farmides töötavad. Igal pool on rändajaid rohkem kui tööd, hooajad on alles ees.

Tahaks juba autot ja linnast minema saada. Tahaks töötada kuskil maakohas, trippida Austraalia looduses ringi, käia campimiskohtades ja õppida ookeanilainetes surfama. Linnas on meil igav, nagu polekski välismaal. Natuke ameerikalik ainult.Tänavad on täis kiirtoidukohtasid(KFC, McDonald’s, Red Rooster, Subway, Hungry Jacks, Pizza Hut, Domino’s jne jne). Tänavatel vedelevad tihtilugu ostukärud ja aborigeenid 😀 Õnneks tundub, et mul hakkab lõpuks tervis tagasi tulema ja saab hakata aktiivsemalt tööd otsima. Kõrv läks ka pärast kahte ja poolt nädalat esimest korda lukust lahti. Seda vist ka pole maininud, et perearsti visiit+antibiootikumid läksid maksma 100€, kuid sain selle raha maru ilusti tervisekindlustusest tagasi. Hambaarstile pole siin mõtet minna. Odavam on lennata nädalaks Balile puhkama ja seal arstil ära käia.

Merka käis täna elus esimest korda ookeanis ujumas(kõige parempoolsem):

image

Pärast õhtul jalutasime kesklinnas ka ringi. Singapuri kesklinn rikkus meid ikka nii ära, sest pärast seal olekut tundub Perth kuidagi.. igav.
Maja mis vahetab kogu aeg värve:

image

Igal pool on juba jõulukaunistused, jõulutuled, müüakse jõulukinke ja müüjatel on jõulukostüümid. Samal ajal kui väljas on 30 kraadi sooja. Kesklinnas oli ühel platsil lastele tehtud kuppel, mis oli seest vatti vms täis ja lapsed mängisid seal sees, loopisid selle lume taolise asjaga. Lumememm(ma ei tea millest tehtud) oli ka. Natuke kahju hakkas neist, sest nad ei pruugigi kunagi päris lund näha, vähemalt mitte lapsena.

image

Paneks siia tagantjärgi väiksed lõigud lennukiga Singapuri jõudmisest. Singapuris oli liiga halb nett, et seda üles laadida. Mõnusalt palju kaubalaevu ootab seal oma järjekorda sadama juures:

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s